Leczenie
alkoholizmu

Leczenie uzależnienia od alkoholu / leczenie alkoholizmu Warszawa. Magdalenka, woj. mazowieckie


Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu Insieme zapewnia skuteczną pomoc osobom uzależnionym od alkoholu i ich bliskim. Zlokalizowany w podwarszawskiej Magdalence, około 30 minut na południe od centrum Warszawy, ośrodek leczenia uzależnień gwarantuje odpowiednie warunki oraz całkowitą anonimowość w drodze do odzyskania kontroli nad własnym życiem. Tutaj, w komfortowych warunkach, wysokiej klasy specjaliści w dziedzinie leczenia uzależnień prowadzą zróżnicowaną terapię dla alkoholików.

Kiedy leczyć alkoholizm?


Alkohol w Polsce obecny jest powszechnie, na zasadzie tradycji, pojawiając się na stole przy okazji różnego rodzaju imprez i uroczystości. Można powiedzieć, że istnieje u nas duże przyzwolenie na spożywanie alkoholu i pojawia się on niemal przy każdej możliwej okazji. Tymczasem światowa organizacja zdrowia uznaje alkoholizm za chorobę wyniszczającą, która nieleczona może prowadzić do śmierci. Nadużywanie alkoholu niszczy wątrobę, wywołuje choroby serca, nerek i żołądka. Alkohol przejmując kontrolę nad uzależnionym zaburza jego normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Niszczy relacje międzyludzkie, wywołuje kłopoty w pracy i w domu, często prowadząc również do problemów natury finansowej i prawnej.


Osoby uzależnione od alkoholu tracą kontrolę nad własnym życiem, mają spowolnione funkcje układu nerwowego, odczuwają fizyczne oraz psychiczne objawy zmuszające je do sięgania po kolejne dawki alkoholu. Wśród osób uzależnionych praktycznie zawsze pojawia się reakcja zaprzeczania warto wówczas przeanalizować jego zachowanie w relacji do obiektywnie zdefiniowanych objawów alkoholizmu, którymi m.in. są:


  • głód alkoholowy – nieodparta chęć sięgnięcia po kolejną dawkę alkoholu
  • wzrost tolerancji na alkohol objawiający się koniecznością sięgania po coraz większe dawki
  • brak kontroli nad ilością spożywanego alkoholu
  • rezygnacja z dotychczasowych zainteresowań
  • zaniedbywanie relacji rodzinnych i przyjacielskich
  • "picie na klin" – picie alkoholu dla złagodzenia przysłowiowego kaca
  • objawy zespołu abstynencyjnego takie jak drżenie mięśni, lęki, nudności
  • luki w pamięci
  • wahania nastrojów – agresja, smutek

Już nawet trzy objawy z powyższej listy mogą świadczyć o chorobie alkoholowej wymagającej leczenia uzależnienia od alkoholu - leczenie alkoholizmu Warszawa, mazowieckie, Magdalanka.

Jak leczyć alkoholizm i gdzie leczyć alkoholika?


Alkoholizm to choroba, którą należy leczyć przy udziale specjalistów terapii uzależnień. Niestety, ale skuteczne leczenie alkoholika w warunkach domowych jest praktycznie niemożliwe. Aktualnie najlepszym rozwiązaniem jest leczenie w ośrodkach specjalizujących się w leczeniu uzależnień. Teoretycznie do wyboru mamy tutaj dwie ścieżki publiczną i prywatną. Problem z placówkami publicznymi polega na tym, że czas oczekiwania na terapię jest dość długi. Alternatywę stanowi prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu, który w tym momencie wydaje się najbardziej rozsądnym wyborem. Odwyk alkoholowy prywatnie jest odpłatny, a ceny najlepiej sprawdzić kontaktując się bezpośrednio z wybraną placówką.

Odwyk Warszawa - terapia dla alkoholików odbywa się zwykle w formie dość intensywnej terapii stacjonarnej, która trwa zwykle od 4 do 8 tygodni. Warunkiem koniecznym przy leczeniu alkoholizmu jest całkowita abstynencja. Leczenie alkoholizmu, potocznie określane jako odwyk alkoholowy, poprzedzone jest odtruwaniem organizmu (tzw. detoks alkoholowy).

Skuteczna terapia
alkoholowa Warszawa

Call Now Button