Leczenie
hazardu

Leczenie uzależnienia od hazardu


Prywatny ośrodek leczenia hazardu Insieme zapewnia skuteczną pomoc osobom uzależnionym od hazardu. Zlokalizowany w Magdalence koło Warszawy, ośrodek leczenia uzależnienia gwarantuje odpowiednie warunki oraz całkowitą anonimowość w drodze do odzyskania kontroli nad własnym życiem. Tutaj, w komfortowych warunkach, wysokiej klasy specjaliści w dziedzinie leczenia uzależnień prowadzą zróżnicowaną terapię dla osób uzależnionych od hazardu.

Czy to już hazard?


Hazard jest zjawiskiem o tyle niebezpiecznym, że na początku bardzo trudno zakwalifikować go jako stan chorobowy. W początkowej fazie nosi on znamiona niewinnej rozrywki. Tymczasem wizyta w kasynie, czy nawet gra na loterii może wywoływać dreszczyk emocji, związany z ryzykiem, który z czaesm może przerodzić się w uzależnienie.


Osoba uzależniona od hazardu zaczyna tracić kontrolę nad sobą i swoim życiem, które zaczyna się obracać wokół gier na pieniądze. Taka postawa niechybnie prowadzi do problemów finansowych, osoba uzależniona od hazardu popada w długi, a stawki w grach rosną. Chory zaczyna coraz więcej czasu poświęcać tej formie rozrywki zaniedbując relacje rodzinne i społeczne, w konsekwencji pojawiają się problemy w pracy i w domu, a sama myśl o zaprzestaniu hazardu budzi negatywne emocje.


Przykładowe gry noszące znamiona gier hazardowych:

  • gra na automatach do gier
  • zakłady sportowe
  • gry w kości
  • gry karciane
  • ruletka
  • loterie
  • gry liczbowe

Oczywiście nie każda wizyta w kasynie, czy tym bardziej gra na loterii jest prowadzi do uzależnienia. Problem pojawia się wówczas, gdy chory zaczyna wsiąkać w to na tyle mocno, że traci kontrolę nad własnym życiem i wszystko podporządkowuje hazardowi. Chory uzależnia się nie tyle od samych gier, co od emocji które gra wywołuje, od ryzyka, które wywołuje dreszczyk emocji. Podatność na uzależnienie od hazardu jest różne w przypadku różnych typów osobowości. Można zauważyć pewną prawidłowość, w myśl której od hazardu częściej uzależniają się osoby narcystyczne, o zawyżonym poczuciu własnej wartości. Osoby takie mają skłonności do uznawania się za wybrańców, którym wygrana się należy. Osoba uzależniona od hazardu traci zdolność logicznego myślenia, nie potrafi realnie ocenić rzeczywistości i zaczynają żyć złudzeniami o wielkiej wygranej.

Jak i gdzie leczyć hazardzistę? Leczenie hazardu Warszawa (okolice)

Leczenie uzależnienia od hazardu rozpoczyna się od uświadomienia choremu stanu, w którym on się znajduje. Im szybciej to nastąpi, tym mniejsze spustoszenie hazard zdąży wywołać w życiu osoby uzależnionej. Skuteczna terapia hazardzisty możliwa jest tylko wtedy, gdy chory przyzna się przed samym sobą do istnienia problemu i stanu w którym się znajduje.

Leczenie hazardu - w zależności od fazy uzależnienia, w której chory się znajduje proces leczenia może przyjmować różne formy. W przypadkach mniej drastycznych wystarczające mogą być wizyty u psychologa i psychoterapeuty. W późniejszej fazie uzależnienia konieczne może być leczenie w ośrodku zamkniętym. Ośrodek leczenia uzależnienia od hazardu dysponując wiedzą i doświadczeniem specjalistów terapii uzależnień, psychologów i psychiatrów pomaga przezwyciężyć kryzys. Chory poznaje zarówno psychologiczne jak i neurologiczne przyczyny, które wywołują w nim dreszczyk emocji popychający go w stronę uzależnienia. Leczenie hazardu Warszawa (Magdalenka) - ważnym elementem terapii jest praca nad motywacją i zmiana sposobu myślenia.

Skuteczna terapia
hazardu Warszawa

Call Now Button