Leczenie
narkomanii

Leczenie uzależnienia od narkotyków


Prywatny ośrodek leczenia narkomanii Insieme zapewnia skuteczną pomoc osobom uzależnionym od narkotyków oraz ich bliskim. Zlokalizowany w Magdalence koło Warszawy, ośrodek leczenia uzależnień gwarantuje odpowiednie warunki oraz całkowitą anonimowość w drodze do odzyskania kontroli nad własnym życiem. Tutaj, w komfortowych warunkach, wysokiej klasy specjaliści w dziedzinie leczenia uzależnień prowadzą zróżnicowaną terapię dla narkomanów.

Czy to już narkomania?


Narkotyki prowadzą do stopniowej degradacji organizmu w skutek szkodliwie działających substancji chemicznych, które wywierają negatywny wpływ na działanie mózgu. Nieleczona narkomania może prowadzić do śmierci. Narkotyki druzgocąco wpływają zarówno na zdrowie fizyczne jak i na sferę psychiczną. Relacje rodzinne i społeczne ulegają destrukcji. Osoba uzależniona od narkotyków często ma problemy prawne.


Osoby uzależnione od narkotyków nie mają kontroli nad własnym życiem, odczuwają fizyczne oraz psychiczne objawy, które zmuszają je do sięgania po kolejną dawkę narkotyku. Wśród osób uzależnionych praktycznie zawsze pojawia się reakcja zaprzeczania warto wówczas przeanalizować jego zachowanie w relacji do obiektywnie zdefiniowanych objawów uzależnienia od narkotyków, takich jak:


 • przekrwione białka oczu
 • zwężone lub rozszerzone źrenice
 • nadpobudliwość występująca naprzemiennie z sennością i/lub apatią
 • chroniczny katar
 • uporczywy kaszel
 • zamknięcie się w sobie
 • wybuchy agresji, nierzadko prowadzące do bójek
 • specyficzny zapach z ust
 • słowotok lub spowolnienie mowy
 • nadpobudliwość ruchowa
 • problemy z koncentracją

Jak i gdzie leczyć narkomana? - leczenie uzależnień Warszawa


Leczenie narkomanii to proces trudny i długotwały, dlatego wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia terapeuty uzależnień. Osoba uzależniona od narkotyków musi uśiwdomić sobie istnienie problemu i zaangażować się w leczenie narkomanii. Jedną z ról terapeuty uzależnień jest zbudowanie w osobie uzależnionej odpowiedniej motywacji do walki z nałogiem.

Profesjonalne leczenie uzależnień Warszawa - leczenie narkomana wymaga absolutnej abstynencji i rozpoczyna się od detoksykacji, czyli oczyszczenia organizmu z substancji psychoaktywnych. Odwyk narkotykowy prowadzony jest w ośrodku zamkniętym i wymaga praktycznie całkowitego odcięcia osoby uzależnionej od środowiska w którym przebywał, w przeciwnym wypadku powrót do nałogu nastąpi bardzo szybko. Terapia prowadzona jes pod okiem terapeutów, psychiatrów i psychologów. Celem terapii jest m.in. łagodzenie objawów abstynencji i wyposażenie osoby uzależnionej w umiejętności pozwaljące jej odnalezienie się z powrotem w społeczństwie. Chory uczy się asertywności, tak aby potrafił skutecznie odmówić narkotyków. Zapraszamy - leczenie uzależnień, leczenie narkomanii Warszawa, Magdalenka, woj. mazowieckie.

Odwyk narkotykowy
Warszawa

Call Now Button